Logo

Філія

"ПІВДЕННА ЗАЛІЗНИЦЯ"

ПАТ "Укрзалізниця"

Соціальна політика Південної залізниці

Соціальна сфера завжди була і залишається об'єктом найпильнішої уваги з боку керівництва Південної залізниці. Велике значення приділяється подальшому вдосконаленню системи охорони здоров'я. До медичної мережі залізниці належить 13 лікувально-профілактичних закладів:

  • дорожня клінічна лікарня на ст. Харків;
  • відділкова клінічна лікарня на ст. Полтава і відділкові лікарні на ст. Люботин та Куп'янськ;
  • п'ять вузлових лікарень на станціях Кременчук, Гребінка, Ізюм, Лозова, Харків;
  • чотири лінійні поліклініки на станціях Суми, Ромни, Ромодан, Смородине.

Медичні заклади, санаторії, оздоровчі центри оснащені сучасною медичною апаратурою й утримуються на високому рівні. Завдяки цьому показники стану здоров'я залізничників вищі, ніж в середньому по Україні.

Працівники залізниці та члени їх сімей мають можливість оздоровлюватись у прекрасних комфортабельних здравницях. Функціонують дитячі оздоровчі заклади «Сонячний», «Орлятко», «Лісова казка» та ін., в яких щорічно оздоровлюються і відпочивають діти залізничників.

Справжня гордість колективу Південної магістралі — її спортивні команди. Вихованці Харківської спортивної школи залізничників неодноразово посідали призові місця у різних змаганнях державного та міжнародного рівнів. Основу олімпійської збірної з синхронного плавання та молодіжної збірної України з міні-футболу складають спортсмени Південної.

Високу марку залізниці також утримують спортсмени-залізничники з таких видів спорту, як важка атлетика, настільний теніс та футбол. Значну увагу керівництво залізниці приділяє розвитку масового спорту.

Традиційно відбувається Спартакіада серед працівників підрозділів, переможці якої успішно захищають честь магістралі на спортивних змаганнях серед залізниць країни. Команда спортсменів-залізничників Південної у напруженій і видовищній боротьбі неодноразово виборювала «золото» на Спартакіадах Укрзалізниці.

Залізниця не залишає без уваги та матеріальної підтримки і своїх ветеранів. Майже 30 тисяч пенсіонерів за рахунок Південної магістралі застраховані за програмою добровільного медичного страхування. У санаторіях та лінійній лікарні в с. Клубівка на Хмельниччині щорічно відпочивають та поліпшують здоров'я десятки її колишніх працівників. Учасники Великої Вітчизняної війни мають можливість здійснити травневу мандрівку «Спецрейс Перемоги» місцями бойової слави на спеціально виділеному електропоїзді підвищеної комфортності.

З листопада 1940 року працює школа юних залізничників — Мала Південна залізниця. Усе тут має вигляд казкового залізничного королівства: маленькі поїзди, маленькі вагончики, чисті доглянуті клумби та газони, що влітку милують око яскравими квітами і соковитою зеленню. У теплий літній день тут приємно посидіти в тіні дерев на зручних кованих лавах. Для малечі на території дитячої залізниці збудовано ігровий майданчик зі стендами про Правила техніки безпеки при знаходженні на залізничному транспорті. Реконструйовано арку центрального входу, зроблено сучасне освітлення центральної алеї та будівлі вокзалу станції Парк.

На Малій Південній щорічно проводять різноманітні свята: відкриття руху поїздів, День Перемоги, День захисту дітей, День міста, День Незалежності України, День Знань, День залізничника та ін.

Однак Мала Південна — це насамперед навчальний заклад, школа юних залізничників. Нині тут безкоштовно навчаються понад 1000 хлопчиків та дівчаток. Керувати складною залізничною технікою їх навчають досвідчені наставники, призначені сюди з «великої» залізниці. Для того, щоб учням було зручно і цікаво на уроках майстерності, у 1991 році було побудовано навчальний корпус зі світлими кабінетами, кожний з яких присвячено окремому залізничному господарству. Кабінети укомплектовано яскравими та змістовними засобами наочності, мультимедійним обладнанням, комп'ютерами. Тут учні мають можливість освоїти 11 основних залізничних спеціальностей. Для кожного року навчання розроблені окремі програми, затверджені Укрзалізницею. З жовтня по травень вивчають навчальні дисципліни, а влітку теоретичні знання закріплюють на практиці.

Щорічно більшість випускників Малої Південної продовжують освіту в профільних навчальних закладах, щоб у майбутньому присвятити своє життя сталевим магістралям.

Дитяча залізниця є ініціатором проведення Всеукраїнських зльотів юних залізничників України. У Харкові ці заходи проходили у 2005, 2009 та 2013 роках, а у 2010 році на честь 70-річчя від дня заснування Малої Південної проводилась Міжнародна зустріч делегацій дитячих залізниць України, Росії, Білорусі, Німеччини та Угорщини. На Всеукраїнському огляді-конкурсі на кращу дитячу залізницю України Мала Південна сім разів поспіль посідала перше місце.

Велике значення на магістралі приділяється й розвитку культури. Тільки у Центральному Будинку науки і техніки у місті Харкові працюють десятки колективів і гуртків самодіяльного та художнього мистецтва.